Podczas tworzenia termoizolacji zjawiskiem, którego trzeba unikać, jest powstawanie tak zwanych mostków ciepła. To zagadnienie doskonale znane i podnoszone przy okazji wymi "> Podczas tworzenia termoizolacji zjawiskiem, którego trzeba unikać, jest powstawanie tak zwanych mostków ciepła. To zagadnienie doskonale znane i podnoszone przy okazji wymi..."/>

Dom Energooszczędny Andrzej Mastalerz • Styropian frezowany

Podczas tworzenia termoizolacji zjawiskiem, którego trzeba unikać, jest powstawanie tak zwanych mostków ciepła. To zagadnienie doskonale znane i podnoszone przy okazji wymiany okien i drzwi, jak również podczas ocieplania ścian. Gdy łączy się standardowe płyty styropianowe, po prostu przykleja się je ściśle obok siebie, a powstałe naturalnie szpary wypełnia pianką poliuretanową, która ma za zadanie skutecznie izolować przed wilgocią i utratą energii.

Warto podkreślić, że istnieje nieco droższe, ale jeszcze skuteczniejsze rozwiązanie, czyli styropian frezowany dostępny poprzez sklep internetowy domenergooszczedny.eu. Niewielkie nacięcia pozwalają ściśle łączyć ze sobą płyty w taki sposób, że pianka poliuretanowa jest niepotrzebna. Montaż na zakładkę wymaga precyzji, ale jest szeroko polecany, szczególnie przy nieco cieńszych płytach styropianowych.

Napisz komentarz
Dom Energooszczędny Andrzej Mastalerz
Dom Energooszczędny Andrzej Mastalerz • Styropian frezowany
Dane firmy
Morsztyna 10 42-209 Częstochowa Tel.: +48 34 307 07 77 Dodano dnia:
Oceń firmę
Witryna firmy
Social media

Przegląd firm w regionie

service picture
Ellektropoint
service picture
Silesiapak
service picture
AMK2 Architekt Monika Kantor-Kiliś