Europaleta

Od chwili, kiedy do załadunku i rozładunku różnych towarów weszły w użycie wózki widłowe, znacznie wyeliminowano udział człowieka w tych czynnościach, które można także wykonać o wiele szybciej. Aby jednak można było każdy rodzaj wózka wykorzystać w tym procesie efektywnie, stworzona została europaleta o standardowych wymiarach przystosowana do różnego rozstawu wideł. Jej podstawowe wymiary to 1200 × 800 × 144 mm, co więcej, rodzaj materiału i gwoździ mocujących poszczególne elementy także zostały znormalizowane. Pozwoliła ona nie tylko przyspieszyć prace spedycyjne, ale także efektywniej wykorzystać przestrzeń ładunkową i magazynową.

Co prawda występują także inne rodzaje palet, o czym więcej informacji można znaleźć na stronie netpaka.eu, ale ta standardowa stała się także miarą jednostki objętości wolnej przestrzeni ładunkowej. Z tego też powodu warto zapoznać się ze szczegółami, pragnąc zlecić właśnie transport paletowy.

Transport paletowy to przewożenie dowolnego ładunku na drewnianej lub plastikowej palecie na ogół w standardowych wymiarach, choć są także mniejsze i większe.

Napisz komentarz
Netpaka.eu
Europaleta
Dane firmy
Powstańców Śląskich 54 42-700 Lubliniec Tel.: Dodano dnia:
Oceń firmę
Witryna firmy
Social media

Przegląd firm w regionie

service picture
Silesiapak
service picture
AMK2 Architekt Monika Kantor-Kiliś
service picture
JAVAPPA